מהות

הארט ארא פועלת מתוך ממד של יצירה. מתוך תודעה של יצירה הפסקנו להלחם. אין אנו זקוקים לשנות את העולם. אין אנו זקוקים להסכמת תאגידים או ממשלות. מתוך תודעה של יצירה אנו מממשים הלכה למעשה מבנים כלכלים, תרבותיים, אנושיים וחינוכיים, אשר מקיימים הרמוניה, שלום, שפע וחיבור לאלוהי, לרוח הגדול ולאמא אדמה – לאחד שאנו לוקחים בו חלק.

הארט ארא היא ישות פיזית. היא קורמת עור וגידים דרך חברים וקהילות אשר לוקחים בה חלק, כחזון אשר מתרחב ומתדייק, כהתארגנות אשר נבנית ופרויקטים אשר מוקמים.

הארט ארא פועלת כיצירה בסינרגיה עם הקיים. אנו חיים עדיין בממדי כלכלה, תרבות, חברה ומדינה. להתעלם מחלקים אלו יהיה להתעלם מהמציאות הקיימת. אנו נתקשר ונפעל יחד, עם, בתוך ומעבר למערכות בירוקרטיות ואחרות הפועלות כיום. אנו מושיטים את ידינו אל עבר השלום ופועלים עבור טובת הבריאה כולה.

הארט ארא הינה רעיון וככזה היא אינה ניתנת להריסה. היא קיימת כל עוד אנו קיימים ומעצם היותה ביטוי תודעתי של אחדות, היא תמשיך להתקיים ולהתפתח מעבר לדמיוננו, מעבר לקיומנו הפיזי בר החלוף ותמשיך ותתמזג עם קיומנו הנצחי.

הארט ארא חסרת מגבלות. כמו המים היא תמצא דרך, הם אינם ניתנים לעצירה. כמו המים יכולה היא לשנות עצמה כפני השטח. יכולה היא לבטא עצמה בצורה שונה מעת לעת, מאזור לאזור, מתודעה אחת לשנייה. כאשר עצים חדשים צומחים ביער, אין הם מוציאים צווי הריסה לקיימים ולא נלחמים בהם. הם "דוחפים" עצמם מכוח החיים. עצים אחרים ינבלו מאותו כח חיים, כתהליך פשוט וטבעי.

הארט ארא כבר ניצחה. טבע החיים הוא התעלות, התרחבות. שאיפה למצוינות ושיפור מוטבעת בתוך הוויתנו. מתוך כך אנו יוצרים וממשים מערכות הרמוניות יותר ויותר כביטוי טבעי של מי שאנחנו, בקלות. מתוך כך התרבות שלנו נידונה להיות תרבות של אור והרמוניה.