פיננסים

יצירה של תשתיות בקנה מידה רחב בעולם הנוכחי דורשות הון פיננסי. מאיפה יגיע המימון להקמת מערכת אלו ?

חברות – המערכת שאנו מקימים תאשר לחברים, שבוחרים בכך, לתרום למימוש של פרויקטים ולקחת חלק בעשיה. תשתית שמאפשר דמי חברות (כל אחד עפי רצונות בין 0 ליותר) כבר קיימת ובשלבי התאמה לצרכינו. ההזדמנות הזו לבדה מדהימה – יהיה לנו, לכל חבר שבוחר בכך אפשרות לתרום את כספו עבור התארגנות שפועלת בשקיפות מלאה, ויוצרת תשתיות לטובת כולנו. בין אם אלו פרויקטים "קטנים בהיקפם" כמאגר קהילות ומחפשי קהילות, או פרויקטים "רחבי היקף" של רכישת אדמות ובניית תשתיות פיזיות להתיישבות. מתוך הגישה המערכתית של מתן פתרונות יסודיים ורוחביים אנו נחליף מערכת אחר מערכת. לדוגמא, אתר לשיתוף זרעים שפועל נכון, יכול להיות עם פוטנציאל השפעה מדהים – איש לא יצטרך יותר לרכוש זרעים, ותמיד יהיה בשפע – את העקרון הזה נביא לתחומים נוספים.

חלוקת משאבים – כל אדם יוכל לחלוק ממשאביו עפי רצונו. העקרון הוא לחזק את החברים, כדי שאלו בתורם יוכלו לתת יותר ולחזק את המערכת כולה. אנו מעצימים אחד את השני, כדי שנוכל לפעול יותר. דוגמא ממשית היא חבר בעל חברת אחסון אשר הציע לשתף שרתים, לאפשר תמיכה מסוימת ולהוזיל את עלויות הללו עבור כולנו. זהו תהליך מעבר בין כלכלה קפיטליסטית לתרבות קהילתית אשר פועלת דרך תמיכה הדדית. מערכות שיתוף אלו ישתכללו וישתפרו ככל שנתאמן עליהם ונדע את האיזון בין לקבל ולתת. זוהי בחירה של כל חבר מה וכמה לתת, בהתאם ליכולות השיתוף והרצון של אותו אדם.

תרומות – כסף קיים בשפע – הרבה מהאנשים העשירים ביותר בעולם כבר הצהירו שהם ישיבו את מרבית כספם לחברה לאחר מותם. מרגע שנתבסס, נציג עשיה איכותית ונראה הוכחות בשטח, תפתח הדלת לגיוס כספים בקנה מידה גדול עבור פרויקטים קהילתיים רחבים, בין אם זה מבני משרדים קהילתיים, או תחנת דלק קהילתית. כסף קיים בשפע, אנו צריכים להיות מתאימים לקבלו, והוא יגיע – דרך עמלינו, או בהפתעה.