חיבוק ירושלים

חיבוק ירושלים התשיעי- יום חמישי 28 למאי 2015

 ביום חמישי ה28 למאי 2015 מאות אנשים יתאספו מסביב לחומות העיר העתיקה של ירושלים. ישראלים פלסטינים ופעילים למען השלום מרחבי העולם, ילכו יד ביד סביב חומותיה של העיר. נעמוד יחדיו זה לצד זה ונביע  את משאלת לבינו המשותפת לחיים של שלום ושלווה בירושלים ובעולם כולו. ירושלים העתיקה ממוקמת במרכז העולם, היא המקדש שעלינו לשמור מאוחד ושלם, נגיש ופתוח לישראלים, לפלסטינים ולתושבי העולם כולו.

יעודו של "חיבוק ירושלים" הוא לאפשר התנסות חיים של שלווה חופש והנאה. "חיבוק ירושלים" מכוון לאהבה, כבוד וחיבור בין כל בני האדם באשר הם. המשתתפים בחיבוק יחוו וימחישו חוויה זאת מסביב לחומות העיר העתיקה, כשהם אוחזים ידיים, שרים, ונושאים, כל אחד במילותיו הוא, תפילה לשלום וכבוד בין האנושות כולה. 

"חיבוק ירושלים" מסמל דרך אחרת להשיג שלום: דרך הלב ובעזרת חוויה והתנסות אחרת. אנו מאמינים שכשאנו מוצאים את השלום בתוכינו, כשאנו יודעים לחמול ולסלוח,  השלום מתחיל להתממש דרכינו ובעזרתינו על פני כדור הארץ. השינוי מתחיל בתוך הלב של כל אחד ואחת.

"חיבוק ירושלים" מבטא באופן מוחשי את רצון האנשים לשינוי. לאורך ההיסטוריה העיר ירושלים, ליבה של העולם, משקפת סמל לשלום וחמלה בין כל קצוות העולם. בואו ונעזור לסמל האחדות ושלום להתגשם בה.

חיבוק ירושלים התקיים בשנים 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 , 2013 ו-2014. כבר יותר מ6000 איש השתתפו בחיבוק, בהם תושבי ירושלים, ישראלים ופלסטינים יחד עם פעילים למען השלום מכל קצוות העולם.

פרטים נוספים