שלושת היהלומים

מי אנחנו

אנו עמותת "שיטה וחוכמה" תלמידי דהרמה ומתרגלי בודהיזם טיבטי תחת הנחייתה של מורתנו לאמה דבורה-הלה.

במסגרת העמותה אנו מקיימים קורסים בקבוצות לימוד שבועיות וסדנאות מרוכזות.

הלימודים ניתנים בעברית ובתרומה על פי ליבו של כל אחד והם פתוחים לכל.

הלימודים מוגשים באופן שהוא בעל נגיעה ישירה לחיי היום יום של התלמיד, תוך שהם מעוגנים היטב בכתבים הקלאסיים, כפי שהשתמרו ע"י המסורות העתיקות של הבודהיזם הטיבטי.

אנו אסירי תודה למורתנו לאמה דבורה-הלה על ההזדמנות לקבל לימודים אלה בארצנו ובשפתנו ועל האפשרויות שהם מגלמים עבורנו ואשר אין ערוך לערכם. כמו כן, תודתנו למורתנו, אשר מנחה אותנו באופן רצוף, בחוכמה, בכישרון נדיר ללמד, במרץ בלתי נדלה ובאהבה רבה.

אנו משתדלים כמיטב יכולתנו להיות ראויים למתנה יקרה זו.

להסבר מקיף על מקורות הלימוד ועל הקורסים השונים www.heart-dharma.org.il

המורים שלנו

 

Khen Rinpoche Geshe Lobsang Tharchin

Ken Rinpocheקן רינפוצ'ה גשה לובסנג טרצ'ין נולד בלהסה שבטיבט בשנת 1921 ונכנס למנזר סרה (Sera) בגיל צעיר. הוא למד בתכנית הקשה בת 25 שנה של לימודים במנזר תחת הדרכתם של המורים Pabongka Rinpoche, אחד מגדולי המורים של בודהיזם בטיבט במאה ה-20 ושל Kyabje Trijang Rinpoche , אחד מחונכיו האישיים של הדלאי לאמה. הוא עבר בהצלחה בחינות על ידי גדולי המורים בדורו, וזכה בתואר הגבוה Hlarampa Geshe (מקביל לדוקטור לפילוסופיה) בהצטיינות, ואשר הוענק לו על ידי ה"ה הדלאי לאמה ה-14. הוא היה אחד מאחרוני ההלרמפה גשה אשר התחנכו בטיבט. בקרב בני מחזורו הוא היה גדול המתדיינים בפולמוסים הנערכים בין תלמידי תורת הבודהיזם, מה שהביא אותו למדרגת "ראשון בין ראשונים".

עם סיום חינוכו במנזר נכנס Khen Rinpoche לקולג' הטנטרי Gyu Mey שם הוא השלים תכנית של לימודים מתקדמים בטנטרה, והשיג משרה אדמיסטרטיבית גבוהה. ב-1959 ברח רינפוצ'ה מטיבט להודו ביחד עם ה"ה הדלאי לאמה. הוא היה מעורב ישירות בישוב מחדש של הפליטים הטיבטים, וערך סדרה של ספרי לימוד עבור בתי הספר של הפליטים.

Khen Rinpoche בא לארה"ב בשנת 1972 והפך לראש המקדש Rashi Gempil Ling שבניו ג'רסי, משרה שבה כהן עד ליום פטירתו. בשנת 1991 הוא שהה בהודו וכהן כראש מנזר Sera Mey למשך זמן מה, ואז חזר לארה"ב. Khen Rinpoche Geshe Lobsang Tharchin נושא בתואר הכבוד של מנהל וראש מנזר בדימוס של Sera Mey וכן הינו מייסד של Mahayana Sutra and Tantra Center, עם סניפים בניו ג'רסי ובוושינגטון. הוא לימד רבות, סוטרה וטנטרה, וניהל מספר פרויקטים המוקדשים לשיקום מנזר Sera Mey בהודו ולפריחת הדהרמה במערב. Khen Rinpoche פירסם ספרים רבים, ונחשב כאחד מגדולי המורים לבודהיזם טיבטי. הקורסים בישראל נערכים בחסותו ובתמיכתו הנלהבת של מורה דגול זה, שנפטר ב-7.12.2004.

HHDL-Rinpoche

בתמונה למעלה ניתן לראות את גילגולו של קן רינפוצ'ה גשה לובסנג טרצ'ין, אשר נולד ב-12.1.2008. את הילד מחזיק ג'אמפה, נזיר מסור מאד לקן רינפוצ'ה שחי עד היום במנזר בהאוואל, ניו ג'רזי ומתחזק אותו. עומדים מאחורה, הוד קדושתו הדלאי לאמה ולצדו גשה לוטאר, אחיינו של קן רינפוצ'ה.

פרטים נוספים