תנועת שמחה

מי אנחנו

אנחנו קבוצה של אנשים שהחליטו ליצור אווירה נעימה וקהילתית ברחוב הישראלי. להחזיר את הימים שבהם היינו אומרים שלום ברחוב, צוחקים עם השכנה במכולת, מפטפטים בתור לקופת חולים, את הימים שבהם היציאה לרחוב הייתה חוויה כיפית.
אז איך עושים את זה? מבינים שגם ה"זרים" שסביבנו הם בני אדם בדיוק כמונו. מחזירים מבט, מחייכים, אומרים שלום, אולי אפילו פותחים בשיחה- אלה הן פעולות קטנות שיכולות לשנות לגמרי את החוויה של החיים בישראל.
אנחנו מאמינים ששינוי גדול מתחיל בהרבה פעולות קטנות כאלה. חיוך קטן בבוקר יכול לשנות את כל היום בצורה חיובית, לך ולמי שהיה עד עכשיו לזר. המטרה שלנו היא להפוך את הרעיון הזה לנחלת הכלל ובעזרתו להפוך את התקשורת הקטנה הזו ביננו למשהו לגיטימי ואף מובן מאליו.
שמח"ה הינה תנועה ללא מטרות רווח וללא כל קשר לדת או להשקפה פוליטית. זוהי תנועה פתוחה המזמינה כל אחד להצטרף, לא משנה מי הוא, בן כמה הוא ומהיכן הוא. כל המעוניין לעזור ולקחת חלק פעיל במהפכה מוזמן.

איך הכל התחיל?

הכל התחיל בירושלמית צעירה וחייכנית בשם ערבה רז. כמו הרבה ישראלים אחרים גם ערבה יצאה לטיול אחרי צבא בדרום אמריקה, שם טיילה, התנדבה ובעיקר פגשה המון אנשים.
יום אחד בזמן שנסעה באוטובוס נחתה עליה פתאום ההבנה: דווקא כאן, בארץ זרה, הצליחה ליצור בקלות קשר נעים וחיובי עם אנשים חדשים. הרי בטיול באופן טבעי ניגשים, שואלים, מתייעצים, מכירים ומתחברים.

בישראל זה אחרת – כולנו עסוקים כל כך בחיי היום-יום שאנחנו שוכחים שיש מסביבנו בני אדם. ההשוואה לחיי השגרה בארץ הביאו אותה לתובנה שגם בישראל החיים השגרתיים יכולים להיות נעימים יותר, אם רק נעיז לעשות מעשה. להזכיר לאנשים שנמצאים בשגרה שלהם- שאפשר לחיות אחרת, לשנות גישה, אם רק, נאמין ונתנהג בהתאם- נשדרג מוסכמות! באותו הרגע, ערבה החליטה לקצר את הטיול, לחזור לארץ ולהקים את תנועת שמח"ה. תנועה שכל מטרתה יצירת אווירה נעימה וקהילתית ברחוב הישראלי – שדרוג מוסכמות חברתיות בהתנהגות.

תוך זמן קצר מפתיחת הקבוצה בפייסבוק, נהיו לתנועה חיים משלה, מעל 5,000 חברים הצטרפו, הובילו לסיקור עיתונאי, אנשים שהכירו ברחוב או באוטובוס והתלהבו מהרעיון הקימו את האתר ועזרו לעצב פליירים ולוגו ולאט לאט, התגבש גרעין רציני, מזרים מוחלטים שהאמינו ברעיון ורצו לקדמו, לחברים פעילים שחולמים ביחד, זרים הם חברים :)

פרטים נוספים